AKSU İLÇESİ İSTİKLAL MARŞININ KABÜLÜ, MEHMET AKİF ERSOY' U ANMA VE 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA TÖRENİ

18 Mart 2019 Pazartesi günü İstiklal Marşının Kabülü, Mehmet Akif Ersoy' u Anma ve  Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Programı dahilinde; ilçemizdeki şehitlerimizin mezarları ziyaret edildi.  Eğirdir Kaymakamı Aksu Kaymakam V. Abdullah AKDAŞ ve Aksu Belediye Başkanı Ali KAYA Pazar yerindeki Atatürk büstüne çelenk koymalarıyla program başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Aksu Mehmet Süreyya Demiraslan Meslek Yüksek Okulu konferans salonuna geçildi.

Eğirdir Kaymakamı Aksu Kaymakam V. Abdullah AKDAŞ, Jardarma Komutanı Halil MUTLUTÜRK, Aksu Belediye Başkanı Ali KAYA, daire amirleri, halkımızın ve öğrencilerin katılımıyla devam etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başta Çanakkale Şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizin ruhuna Ş.Y.K. ortaokulu Din Kültürü öğretmeni Necip BÜYÜKKAL tarafından Kur' an-ı Kerim okundu. Programda günün anlam ve önemi hakkında konuşma ve slayt gösterisi yapıldı, şiirler okundu. Tören sonunda  Çanakkale Şehitleri adına şiir yarışmasında Isparta İl Birincisi seçilen İsmail Yasin KARACAN' a  Eğirdir Kaymakamı Aksu Kaymakam V. Abdullah AKDAŞ tarafından ödül verildi.